Kundura Sahne Kapılarını REVERT İle Açtı


Kundura Sahne
Kundura Sahne

Beykoz Kundura’nın disiplinlerararası performans sahnesi Kundura Sahne, yarın akşam özgün dans projesi REVERT ile açılıyor. Dans sanatçısı, koreograf ve akademisyen Tuğçe Ulugün Tuna’nın Kundura Sahne’ye özel tasarladığı REVERT, insan bedeninin ilkelliği, zekâsı ve zamansızlığına odaklanıyor. “Eklentilerden arınmak ve başlangıç yapısına, ilkel ve kök olana dönmek” anlamları taşıyan ‘Revert’ kelimesinden hareketle ve bütünsel yaklaşımla hazırlanan eser; beden aracılığıyla, yolculuğa, arayışlara ve gerçek ile sürreal arasındaki ince köprüye bakıyor. Bir Kundura Sahne yapımı olan REVERT’in Tuğçe Ulugün Tuna’nın eşliğinde hazırlanan ses tasarımını Metin Kalaç, ışık tasarımını ise Utku Kara üstlendi. 7 Kasım’a dek sahnelenecek ve Cuma’dan Pazar’a, üç gün boyunca sınırlı sayıda izleyici ile buluşacak gösterinin biletlerini beykozkundura.com adresinden satın alabilirsiniz.

REVERT
REVERT

Beden ve dans ile ‘köklere dönmek’

Bedeni, zamanı aktarma, taşıma, iletme aracı olarak ele alan Tuğçe Ulugün Tuna, beden aracılığıyla, yolculuğa, arayışlara ve gerçek ile sürreal arasındaki ince köprüye odaklanıyor. Sanatçının gördüğü bir rüyadan açığa çıkan REVERT, “Eklentilerden arınmak ve başlangıç yapısına, ilkel ve kök olana dönmek” anlamları taşıyan ‘Revert’ kelimesinden hareketle yola çıktı ve bütünsel yaklaşımla pandemi sürecinde üretildi. Tuğçe Ulugün Tuna’nın eşliğinde ses tasarımını Metin Kalaç, ışık tasarımını Utku Kara’nın üstleneceği eserde sanatçıya çağdaş dans sanatçıları Aybike İpekçi, Diren Ezgi Yıldızkan, Ekin Ançel, Ezgi Yaren Karademir, Furkan Yılmaz, Gizem Seçkin, Hilal Sibel Pekel, Umut Özdaloğlu, Yoseob Kim eşlik edecek.

7 Kasım’a dek Cuma günleri tek seans, Cumartesi ve Pazar günleri ise iki seans halinde seyirciyle buluşacak REVERT’in İndirimli 60 TL, Tam 80 TL’den satışa sunulan biletlerini beykozkundura.com adresinden satın alabilirsiniz.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir