Mamut Art Project’ten Yepyeni Bir Platform: Mamut Limited

Mamut Limited Vol. 1
Mamut Limited Vol. 1

Geçtiğimiz sene 10. yılını kutlayan Mamut Art Project, sanatçıların edisyonlu ve özel üretilmiş seri çalışmalarını içeren Mamut Limited (Artist Editions) isimli çevrimiçi projesini 16 Eylül 2023 itibariyle hayata geçiriyor. Projenin ilk fiziksel etkinliği olan Mamut Limited Vol.1 pop-up sergisi ise 16 Eylül – 1 Ekim 2023 tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada’da sanatseverlerle buluşuyor.

Çevrimiçi platformunda yıl boyunca özel seçkilere yer verecek olan Mamut Limited, aynı zamanda kendini fiziksel etkinlikler düzenleyen, farklı iş birlikleri kuran ve danışmanlık hizmeti veren açık bir yapı olarak konumlandırıyor. Mamut ekibinin 10 senelik tecrübesini değerlendirerek birlikte üretim yapabilecekleri sanatçılarla yıl boyunca çalışmak ve eserlerini sanatseverlerle paylaşmak hedefi ile ortaya çıkan proje, görsel sanatlardan tasarıma, müzikten modaya farklı alan ve tekniklerle çalışan, yaratıcı herkese açık.

Beylerbeyi İçecek Pazarlama, Beymen Club, Jo Malone London ve WMC desteği ile gerçekleşecek ilk fiziksel etkinlik olan Mamut Limited Vol.1 isimli pop-up sergide, site açılışında yer alan 20 sanatçının fotoğraf, heykel, video, Midjourney, minyatür ve dijital sanat dahil olmak üzere, projeye özel ürettikleri eserlerinden oluşan bir seçki sergilenecek.

16 Eylül tarihi itibariyle İstanbul kültür-sanat hayatının önemli bir durağı haline gelen Yapı Kredi bomontiada’da ziyarete açılacak olan sergide, sanatçılar Anıl Can, Bartu Kaan, Can Büyükkalkan, Can Dağarslanı & Sophie Bogdan, Cihan Bacak & İsmet Köroğlu, Çağla Çağlar, Edze Ali, Gabriel Vorbon, Maide A. Petek, Metin Ertürk, MRE, Nisan Talaz, Onur Hastürk, Pelin Kacar, Sinem Ören, Ufuk Yılmaz, Yalçın Yeşiltepe ve Yusuf Günler yer alıyor.

Sergide aynı zamanda, Beymen Club’ın ikonik kaz logosunu, yaratıcı genç yetenekleri destekleyen yeni platformu Fine Arts Club çalışmaları dahilinde yorumlayan Ece Haskan, Merve Atılgan ve Merve Yiğit’in ilgili eserleri de yer alacak. Kendini, hediye verme sanatının öncüsü olarak konumlandıran Jo Malone London ise sergi süresince İngiliz armudundan ilham alarak yaratılan favori kokularından biri olan English Pear & Freesia ile mekanı sararak ziyaretçilerin deneyimine yeni bir boyut ekleyecek.

Güncel tüm bilgilere mamutlimited.com ve sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.

Türkiye genelinde bağımsız yetenekleri 10 yıldır sanat profesyonelleri ve sanatseverlerle buluşturan güncel sanat etkinliği Mamut Art Project, 11. edisyonunu 2024 bahar döneminde gerçekleştirecek. 2024 edisyonuna başvuruları yakın zamanda kabul etmeye başlayacak olan Mamut Art Project ile ilgili duyuruları takip etmek için mamutartproject.com adresini ziyaret edebilir ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar