Nuh Tepesi Filminin Ödüllü Yönetmeni Cenk Ertürk Creative Artists Agency İle AnlaştıGenç ve başarılı yönetmen Cenk Ertürk, Steven Spielberg, Brad Pitt, Tom Hanks, Meryl Streep, George Clooney, Zendaya, Denis Villeneuve gibi sinema sektörünün önde gelen isimlerini temsil eden ABD’nin en büyük yetenek ajansı Creative Artists Agency (CAA) ile anlaştı.

Nuh Tepesi film
Nuh Tepesi film set

Tribeca Film Festivali, Altın Koza gibi ulusal ve uluslararası festivallerde birçok ödül kazanan Nuh Tepesi filminin yönetmeni Cenk Ertürk, ABD’nin en büyük yetenek ve spor ajanslarından biri olan Creative Artists Agency (CAA) ile anlaştı. Steven Spielberg, Brad Pitt, Tom Hanks, Meryl Streep, George Clooney, Zendaya, Denis Villeneuve gibi sinema sektörünün önde gelen isimlerini temsil eden CAA ve Cenk Ertürk birlikte uluslararası projelere imza atacak.

Nuh Tepesi
“En İyi Film” Ödülü

Şu sıralar yeni filminin hazırlıklarıyla meşgul olan ve bir mini dizi projesi üzerinde çalışan Ertürk; CAA ile Nuh Tepesi filminin Tribeca’da aldığı ödüllerin ardından başlayan iletişimin imza ile sonuçlanmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Türkiye’deki prodüksiyon çalışmalarını, başarılı uluslararası ortak yapımlara imza atmış Maara Film ile birlikte sürdüren Ertürk, CAA ile iş birliği sayesinde Türkiye’nin özel hikayelerini çok daha geniş bir izleyici kitlesine ulaştıracak olmanın heyecan verici olduğunu ifade etti.

Editöre not: 1975 yılında kurulan CAA, ABD’nin en saygın ve önemli yetenek ajansları arasında yer alıyor. Dünyanın önde gelen aktörlerini, yönetmenlerini, yazarlarını, yapımcılarını, müzik sanatçılarını, komedyenlerini, sporcularını, antrenörlerini, yayıncılarını, takımlarını temsil eden CAA ile çalışan isimler arasında müzik sektöründe Beyonce, Ed Sheeran, Dua Lipa; sporda Cristiano Ronaldo, Dwyane Wade gibi ünlü isimler bulunuyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.