SAHA Studio’da Sanatçılarla Çevrimiçi Sohbetler Başlıyor!

SAHA Derneği’nin görsel sanatçı ve küratörlere araştırma, üretim ve etkileşim ortamı sağlamak için Beyoğlu’nda açtığı SAHA Studio, ilk yılını geride bırakırken sanatçı stüdyolarının kapılarını çevrimiçi olarak ziyarete açıyor. Mart ayından beri SAHA Studio kapsamında çalışan sanatçılar Kerem Ozan Bayraktar, Borga Kantürk, Gülşah Mursaloğlu, Metehan Özcan ve Dilek Winchester sanat pratiklerini ve SAHA Studio’da geliştirmekte oldukları projeleri paylaşmak için ilk kez izleyicilerle bir araya geliyor. 9 Eylül’de başlayıp beş haftaya yayılan programda, her Çarşamba farklı bir sanatçının stüdyosunu çevrimiçi gezmek ve sanatçının davet ettiği bir sanat profesyoneli ve SAHA direktörü Çelenk Bafra ile sohbetine katılmak mümkün olacak.

SAHA Studio; davetli sanatçılara stüdyo ve ortak çalışma mekânı, araştırma ve üretim fonu sağlamanın yanı sıra geribildirim toplantıları, seminerler, sanat programları ve araştırma gezileri düzenleniyor. SAHA Studio’nun ilk dönemine katılan dört sanatçının ortaya koyduğu yapıtlar, Şubat ayında üç günlük bir kamusal programla sergilenmişti. Pandemi nedeniyle üç ay çevrimiçi faaliyet gösteren SAHA Studio’nun ikinci döneminin ise Aralık ayında tamamlanması planlanıyor.

Söyleşi Programı:

9 Eylül Çarşamba
18:30
Borga Kantürk ve Merve Ünsal
16 Eylül Çarşamba
18:30
Metehan Özcan ve Huo Rf
23 Eylül Çarşamba
18:30
Kerem Ozan Bayraktar ve Nazlı Yayla
30 Eylül Çarşamba
18:30
Gülşah Mursaloğlu ve Hera Büyüktaşçıyan
7 Ekim Çarşamba
18:30
Dilek Winchester ve Naz Kocadere

Sanatçılar ve program hakkında detaylı bilgi için saha.org.tr adresini ziyaret ediniz.

Söyleşi programındaki her bir buluşmaya burada yer alan link üzerinden katılabilirsiniz. Meeting ID: 831 5719 7872 – Passcode: 318261

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.