Sanatçılar İçin Yeni Bir Kolektif Alan: Emaar Art Hub AçıldıYaratıcı kültür endüstrilerinin yeni kolektif buluşma noktası ve sanat mecrası Emaar Art Hub geçtiğimiz günlerde görkemli bir kutlamayla açıldı. Açılışa birçok sanatçı ve sanatsever katıldı.

Emaar Art Hub
Emaar Art Hub

Üretilen sanat eserlerine alan açmak hem de yaratıcı kültür endüstrilerine öncülük etmek amacıyla hayata geçirilen Emaar Art Hub, 25 Mart günü iş, sanat ve medya alanlarından özel davetlilerin katıldığı görkemli bir kutlamayla kapılarını açtı. Emaar Square Mall’ın eksi ikinci katında konumlanan mecra, Emaar Square Mall ile McArt.Ist Art Incubation Center İstanbul işbirliği ve Arçelik, Enza Home, Gulf Sigorta, Polisan Kansai gibi kurumların destekleri ile hayata geçirildi. NFT, video, heykel, resim gibi sanatın birçok dalında eserlerin sergilenmesine ev sahipliği yapan Emaar Art Hub, multidisipliner bir sanat mecrası olmakla birlikte, Türkiye’nin ilk kalıcı fiziki NFT galerisini de bünyesinde barındırıyor. İlerleyen süreçte sanatçılarla fiziksel söyleşi ve etkinliklerin de yapılacağı bu mecra, sadece bir sergileme alanı değil, aynı zamanda
hem sanatçı hem de sanatseverler için bir buluşma merkezi haline gelecek.”

“Sanatçılar için Etkin Bir Kanal Oluşturmak İstedik”

Emaar Art Hub’ın kurucusu Dr. Cem Bülent Ünal mecra ile ilgili şunları söyledi: “Emaar Art Hub ilk etapta sanatın her halinin kitlelere daha etkin bir kanal üzerinden ulaşmasını sağlamak amacıyla doğdu. Bununla berabersanatçıların kendilerini ve eserlerini sadece galeri ortamında ya da spot projelerde, karma sergi veya fuarlarda sergilemek yerine daha düzenli ve süreklilik arz eden beraberinde sürdürebilir kılabilen bir mecra yaratma fikriyle ortaya çıktı. Aynı zamanda bu mecra, içinde multidisipliner olarak her dalda eserin yer alacağı, yenilikçi vizyon ile NFT galerisi dahi olan ve yaratıcı kültür endüstrilerinin ortak buluşma ve değer yaratma mekânı olarak kurgulandı.

“Burada Bütün Sanat Dalları Bir Arada”

“Emaar Art Hub ile amacımız sosyal sorumluluk teması bağlamında yaratıcı kültür endüstrilerini kitlelere erişebilir kılmak” diyen Sanat Direktörü Eda Eren sözlerine şöyle devam etti: “Emaar Art Hub olarak genel anlamda sanatın dallarını, plastik sanatlar, performans sanatları ve dijital sanatlar olarak sınıflandırmaya çalıştık ve bu mecra tüm dalların bir arada olduğu bir mecra olarak hayata geçti. İçerisinde Türkiye’nin ilk NFT galerisini kurgulayarak teknoloji girişimcisi kitleleri ve NFT dünyasını da bu alana taşımış olduk. Bu bağlamda Emaar Art Hub katma değeri yüksek tüm sanat dallarına ve içeriklerine açık ve sergileneceği bir alan olacak.”

Emaar Art Hub her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilir.

McArt.Ist Hakkında

McArt.ist Art Incubation Center, McBDC Partners bünyesi içinde farklı disiplinlerden genç
sanatçıları ve teknolojik girişimcileri yaratıcı endüstriler alanında desteklemek, onlara
fırsatlar yaratmak üzere kurgulanmış bir inisiyatif olarak faaliyet göstermektedir.
www.mcart.ist

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir