Sena Tüfekçi İle Pandemi Döneminde Muaj’ı Ve Yeni Hedeflerini KonuştukOyuncu, model ve girişimci Sena Tüfekçi ile kurucusu olduğu yenilikçi markası MUAJ’ı ve markanın pandemi sürecini konuştuk. Keyifli okumalar dilerim…

Sena Tüfekçi / Muaj
Sena Tüfekçi / Muaj

MUAJ olarak pandemi sürecini nasıl geçiriyorsunuz?

Muaj’ın pandemi süreci, fırsat buldukça yeni ürün hazırlayarak, daha çok marka iş birliklerine ağırlık vererek geçiyor. Sosyal Medya Ajansı olarak hizmet verdiğimiz kişi ve markaların çalışmaları devam ediyor. Marka ve tasarımcılara fotoğraf & video çekimleri ve sayfa yönetimi hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

Kişisel olarak pandemiden nasıl etkilendiniz?

Bu salgın süresince, kişisel olarak ciddi değişimler fark ediyorum. Aceleci ve telaşlı halim şu dönem için azaldı. Daha olgun ve kabullenebilen biri oldum sanırım. Daha çok okumaya, izlemeye ve düzenli spor yapabilmeye başladım. Kişilere ve olaylara daha çok odaklanabiliyorum. En önemlisi, birçok şeyi ertelemeden konuştuğum ve deneme cesaretini gösterebileceğim ya da vazgeçebildiğim bir sürece girdiğimi hissediyorum.

Pandemi satışlarınıza nasıl yansıdı?

Online ağırlıklı olduğundan dolayı zaman zaman artış oldu, bazen de daha azdı tabii.

Marka olarak hedeflediğiniz yenilikler neler?

Marka olarak hedeflediğimiz yenilikler, hali hazırda devam eden firma ve tasarımcılar ile yürüttüğümüz sosyal medya çalışmalarını çeşitlendirmek ve yeni marka iş birlikleri yapmak.

Farklı şehirlerde hem Muaj takılarının stadının yer almasını, hem online satış ağı kurmayı, hem de farklı şehirlerde workshop çalışmalarımız ile daha çok kişiyle buluşmayı hedefliyoruz.

Muaj tasarımlarında yeni yılda aksesuar severleri neler bekliyor?

Ürünleri inceleyen herkes görecektir, markanın tarzı artık oturdu. İddaalı ya da günlük modellerde stilimiz ve vitrinimiz ile Muaj dedirtebiliyoruz. Yeni yılda, modası hiç geçemeyecek olan son koleksiyonumuzdaki incilerle incinin esintileri devam edecektir. Tüm dünya ve hayatımıza bakılırsa daha minimal parçalarla ve hikayeleriyle devam ediyor olacağız. Gelecek modeller ise sürpriz olsun.

Tasarımlarınızda alıcıyı etkileyememekten kaynaklı kaygınız var mı?

Hayır. Uzun yıllar tasarımcılar ve markalarla çalıştığım ve çok fazla gözlem yaptığım için bizi takip eden kişilerin sevebileceği modellerin neler olduğunu görebiliyor modellerin kitlesini bulacağını bilerek çalışmamızı yapıyor ve ürün seçiyoruz.

Tasarımlarınız talebe göre mi şekilleniyor?

Sıfırdan kişiye özel tasarım yapmıyoruz. Markamızı düzenli takip eden ve alışveriş yapan Muaj kadınları için seçtikleri zincir değişikliği, uç çeşitliliği, boy ve renk alternatiflerini sağlamaya özen gösteriyor ve siparişlerini onlar için özel hazırlayabiliyoruz.

Bu süreçte markaya daha fazla yatırım yapmayı düşünüyor musunuz?

Kesinlikle. Hedefimiz ilk olarak online tarafını güçlendirmek. Ürün çeşitliliği ve koleksiyon çekimlerine düzenli devam etmek yatırım yapacağımız alanlar olacak. Videolarımızı arttırmak ve reklam bütçeleriyle ilgili düzenlemeler yapmak planlarımız arasında. Belki bir yer açmayı ya da düzenli stant oluşturmayı hedefliyoruz. Bu süreci her anlamda daha çok tedbir ve ön hazırlık ile geçiriyoruz.

Instagram: Muaj // Sena Tüfekçi

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.