Tolga Karaçelik’ten Efsane Kadroyla Yeni Film Müjdesi!

Tolga Karaçelik
Tolga Karaçelik

Tolga Karaçelik yazıp yönettiği dördüncü ve İngilizce çekilen ilk filmi “The Shallow Tale”in çekimlerine New York’ta başladı! ABD’li yıldızlar Steve Buscemi, Britt Lower ve John Magaro’nun başrollerini paylaştığı ve kara komedi, bir boşanmanın ortasında bocalayan bir yazarla ona gündüzleri evliliği, geceleri ise yeni kitabında kaleme aldığı cinayetler için danışmanlık yapan emekli bir seri katilin arkadaşlığını konu alıyor.

Dünya çapında festivallere damga vuran ve çok sayıda ödül kazanan “Gişe Memuru”, “Sarmaşık” ve “Kelebekler” filmleriyle uzun süre gündemden düşmeyen Tolga Karaçelik, aynı zamanda “Kelebekler” ile Sundance Film Festivali 2018’de Dünya Sineması Büyük Ödülü’nü kazanan ilk yerli yapım olarak tarihi bir başarıya imza atmıştı. Karaçelik’in yönetmenliğini üstlendiği Bartu Ben, Yakamoz S-245 gibi diziler ise dijital platformlarda izleyiciyle buluştu.

Tolga Karaçelik, yazıp yönettiği “The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write about A Serial Killer” (“Bir Seri Katil Hakkında Yazmaya Karar Veren Bir Yazarın Sığ Hikâyesi”) adlı dördüncü filminin çekimlerine ise geçtiğimiz hafta New York’ta başladı. Karaçelik’in İngilizce çekeceği ilk film olan “The Shallow Tale”de dünyaca ünlü oyuncular kamera karşısına geçiyor. Filmin başrollerini Rezervuar Köpekleri, Fargo, Büyük Lebowski, Stalin’in Ölümü, Sopranos, 30 Rock gibi yapımlarla tanınan Golden Globe ödüllü Steve Buscemi; Severance dizisiyle gündemde olan Britt Lower ile son olarak Sundance ve Berlin film festivallerinde ses getiren Past Lives’da rol alan John Magaro üstleniyor.

“The Shallow Tale”in yapımcılığını Cinegryphon Entertainment çatısı altında Sinan Eczacıbaşı, Scott Aharoni ve Mustafa Kaymak’la birlikte Wren Arthur ile Steve Buscemi’nin Olive Productions ve Alihan Yalçındağ’ın May Productions şirketleri, Tolga Karaçelik ve Alex Peace Power üstleniyor. Britt Lower, John Magaro ve Kanat Doğramacı’nın (Asteros Film) uygulayıcı yapımcı olduğu filmin dünya çapındaki haklarını ise CAA Media Finance ve UTA yönetiyor.

Görüntü yönetmenliğini Black Bird ile tanınan Natalia Kingston’ın, prodüksiyon tasarımını American Honey, Hanna gibi yapımlara imza atan Lance Mitchell’in üstlendiği “The Shallow Tale”in müzik süpervizörlüğünü ise Emmy ödüllü Ciara Elwis yapacak.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar