Vincent Baykal Ada “Bu Öfke” İsimli Şarkısını Yayınladı!

3 şarkılık EP’sinin ilk ayağı olan “Biraz Umutlu” isimli şarkısını geçtiğimiz Mayıs ayında yayınlayan Vincent Baykal Ada’nın yine EP’ye dahil olan ikinci teklisi “Bu Öfke”, 22 Temmuz Cuma günü tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluşuyor. Alternatif rock tınırlarının elektronik öğelerle birleştiği “Bu Öfke”, hangi ölçekte olursa olsun, erk sahiplerine bir sesleniş şarkısı.

Müzisyenin önümüzdeki aylarda dinleyicilerin beğenisine sunacağı “Biraz Umutlu Ve Çok Karanlık Bu Öfke” isimli EP’sinin ikinci şarkısı olan Bu Öfke’nin sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait. Müzisyenin 2022 yılında yayınlayacağı ilk şarkısı Bu Öfke’nin mix ve mastering’ini ise Haktan İlhan üstlendi. Tüm kayıtları Vincent Baykal Ada’nın home stüdyosunda tamamlanan şarkının kapak fotoğrafı Gökşin Doğa Egesoy, tasarımı ise İrem Şahinbaş imzası taşıyor.

Çoğunluk faşizanlığına karşı durmak, her bireyin öncelikle kendisine karşı yerine getirmesi gereken bir sorumluluk.

Gerek ülke yönetimlerinin, gerekse sermaye sahiplerinin dünyayı aleni olarak şekillendirmeye çalıştıkları bu dönemde, bir de sosyal medya üzerinden fikri bakımdan azınlıkta kalan bazı kesimlere, çoğunluğun, çoğunluk faşizmi uygulandığına tanıklık ediyoruz. “Bu Öfke” insanlığa ve daha da önemlisi üzerinde yaşadığımız gezegenin dengesini bozan tüm karanlık ve bilinçsiz zihinlere kızgın bir haykırış.

Bu Öfke Künye

Söz – Müzik – Düzenleme: Vincent Baykal Ada
Vokal, Gitar, Bass, Synths, Keys & Beat: Vincent Baykal Ada
Destek Vokaller: Haktan İlhan
Mix & Mastering: Haktan İlhan
Yapım: Avrupa Müzik
Kapak tasarım: İrem Şahinbaş
Fotoğraflar: Gökşin Doğa Egesoy

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar