Yasmin Levy İstanbul’u Müzikal Bir Yolculuğa Çıkardı

Yasmin Levy
Yasmin Levy

Ladino müziğinin sıra dışı yorumcusu olarak kabul edilen ve müzikal yolculuğunda Türkiye’ye ait ezgileri de kullanan Yasmin Levy, Türkiye’deki dinleyicilerine Zorlu PSM ve Piu Entertainment organizasyonuyla 8 Haziran akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde konser verdi. Salondaki dinleyicilerin hep bir ağızdan şarkılara eşlik ettiği konserde Yasmin Levy, yoğun ilgi karşısında müzikseverlerin yanına gidip hayranlarından biriyle dans ederek unutulmayacak dakikalar yaşattı.

Yasmin Levy, her fırsatta ikinci evim olarak tanımladığı Türkiye’de yıllara dayanan ustalığı ve farklı türleri harmanladığı etkileyici sesi ile Zorlu PSM ve Piu Entertainment organizasyonuyla müzikseverlerle buluştu.

Yerli ve yabancı basının ‘Kültürler arası bir müzisyen’ olarak adlandırdığı Yasmin Levy, Buika, Ömer Faruk Tekbilek, Enrico Macias, Yiannis Kotsiras, Eleni Vitaly, Natacha Atlas, Montse Kortes gibi birçok ünlü isimle çalışan, Latin ve Sefarad müziğinden İspanyol flamenkosuna Arjantin tangosundan Portekiz fadosuna kadar dünyanın farklı coğrafyalarından müzikleri kendi özgün müzik yolculuğunda harmanlayan, Türk yaylı çalgılarının zengin tonları ile flamenko gitarının tutkulu sesini buluşturan Yasmin Levy, viyolonsel, piyano gibi batı müziği enstrümanlarıyla doğunun ritimlerini harmanlayarak benzersiz tarzını Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde eşsiz konsere imza attı.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar