Atölye Cer Sergileri “Geo-Metry” ile Devam Ediyor

İyilik İçin Sanat Derneği ve Ege Yapı iş birliği ile hayata geçirilen Atölye Cer projesinde yer alan sanatçılardan Batuhan Yaşar Cebli’nin eserlerinden oluşan “Geo-Metry” sergisi 3 Mart tarihinde sanatseverlerle buluşacak.

Batuhan Yaşar Cebli, Geo-Metry Sergisi
Batuhan Yaşar Cebli, Geo-Metry Sergisi

Evrensel bir değer olan sanatın daha geniş kitlelere yayılması amacıyla faaliyetlerini sürdüren İyilik İçin Sanat Derneği ve geliştirdiği yapılarda sanata verdiği değeri görünür kılmaya özen gösteren gayrimenkul sektörünün öncü markası Ege Yapı iş birliği ile hayata geçirilen Atölye Cer projesinde sergi serisi devam ediyor. Türkiye’de ilk kez bir şantiye alanında hayata geçirilen proje olma özelliğini taşıyan Atölye Cer’de iki senedir sanatsal üretimlerine devam eden sanatçılardan Batuhan Yaşar Cebli’nin ürettiği eserler, Dr. Feride Çelik küratörlüğünde 3 Mart’ta sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. 15 Mart tarihine kadar devam edecek sergide, toplamda 52 adet eser yer alıyor.

Atölye Cer’de devam eden sergi serisinin dördüncüsünde sanatseverlerin karşısına çıkacak olan Batuhan Yaşar Cebli, çalışmalarında yaşamın karmaşık ve metropolitan yönünü yansıtmayı benimsiyor. Genellikle akrilik boya tercih ettiği resimlerinde mimariden esinlenerek üçgenleri ve geometrik şekilleri öne çıkaran Cebli, Geo-Metry Sergisi ile sanatın sonsuz dünyasında çizgi, şekil ve renklerle kurduğu dünyada benliğini, kendini ve özünü arıyor.

Sanat anlayışı, sade ve düz anlatım olduğu kadar yeri geldiğinde soyut kurgulu bir etki biçimi arayışına da dayanan Batuhan Yaşar Cebli, eserleriyle geometri buluşmasını şu sözlerle ifade ediyor: ’Düzen, bazen geometrik şekillerde bazen de bu şekillerin aşırıya kaçmış, birbirinin üstünde, çakışan çizgilerinde kendi kimliğini bulur. Şekillerin çakışmalarda barındırdığı köşeler, sığınma alanlarımız olduğu gibi aşırılığın düzen içinde bizlere sırıttığı en belirgin noktalardır. Bu alanlara baktığımızda hissettiğimiz derin duygular, benlik arayışımızın en belirgin kanıtıdır.’’

Geo-Metry sergisi, 3-15 Mart 2022 tarihleri arasında Atölye Cer‘de görülebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar