İsmail Tetikçi’nin “Beyaza Yolculuk” Adlı Sergisi Galeri Kambur Arnavutköy’de

Sanatçı İsmail TETİKCİ’nin son dönem çalışmalarının yer aldığı 12.Kişisel sergisi olan “Beyaza Yolculuk” 4-18 Nisan 2022 tarihleri arasında Galeri Kambur Arnavutköy’de İzleyiciyle buluşuyor.

İsmail Tetikci’nin resimleri ile alakalı Doç. Dr. Tamer Temel Şunları söylüyor:

“Resimlerinde hayatı, doğayı ve insanı anlatan Tetikçi; tuvalden anlattığı dille, insanın zavallıyalnızlığını seslendiriyor. Zavallı yalnızlık, çaresizlik değil, çare; yalnızca siz de demek istiyor.Doğanın bir parçası olan insana, İNSAN, olduğunu, doğanın eşsiz manzarası içerisinde sunan Tetikçi; resimlerinde doğanın eşref-i mahlûkatı olan insanı, yalnızlığı içerisinde kompoze ederken, esasında bir ömrün başında ve sonunda hep yalnız kaldığımıza vurgu yapmak istiyor. Çokluktaki yalnızlığa ve yalnızlıktaki çokluğa resimlerinde uyguladığı; çizgi, tekrar, ton değeri ve ritim gibi öğelerin uyumlu birlikteliğiyle güçlü bir vurgu katıyor…

Resimlerinde kullandığı tekrarlar, ton değerleri ve süreğen çizgiler yaşamı simgelerken, insanın ölümlü dünyadaki tek başınalığına gönderme yapan bir görsel anlatım diline sahip.”

İsmail TETİKÇİ

1972 Erzurum’da doğdu. 2000 yılında, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Resim Bölümü 1.’si ve Fakülte 2.’si olarak mezun oldu. Aynı yıl, Erzurum’da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir ilköğretim okulunda, İş Eğitimi ve Resim Öğretmeni olarak göreve başladı. 2002 yılında, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Yüksek Lisans Programını tamamlayarak adı geçen üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Tarihi Bölümünde Doktora Programına başladı. Aynı yıl, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Temel Eğitim Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak göreve başlayan Tetikçi, 2005 yılında MSGSÜ/ GSF Sosyal Bilimler Enstitüsü, Resim Ana Sanat Dalında Sanatta Yeterlilik Eğitimine başladı ve Resim Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2010 yılında, “Batı Anlayışına Dönük Türk Resim Sanatında Doğa-İnsan İlişkisi” konulu Eser Metin çalışmasıyla Sanatta Yeterlilik/ (Doktora) eğitimini tamamladı. 2010-2015 yılları arasında, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Yrd. Doç. olarak görev yapan Tetikçi, 2015 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümüne Yrd. Doç. kadrosuyla atanmıştır. 2018 yılında Doçent unvanı almıştır ve akademik, sanatsal çalışmalarına devam etmektedir. Ulusal ve uluslararası yarışmalardan yedi ödül almış 12 kişisel sergi açmış, üç resim yarışmasında jüri üyeliği yapmış ve 200’ ü aşkın karma sergiye katılmıştır.


Galeri Kambur Arnavutköy

Arnavutköy 1. Cadde 37/A Beşiktaş-İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar