“Medium Mix: for the collectors” Art-Z Gallery’de!

Art-Z Mideum Mix for the collectors - Merve Dündar - Sefa Çakır
Art-Z Mideum Mix for the collectors – Merve Dündar – Sefa Çakır

Art-Z Gallery, 2023 Yazına küratörlüğünü Haydar Akdağ’ın üstlendiği “Medium Mix : for the collectors” sergisiyle ziyarete açıldı. Zengin sanatçı kadrosuyla farklı kuşaklardan ve disiplinlerden sanatçıları ve eserlerini sanatseverlerle buluşturmayı amaçlayan sergi; bir koleksiyon önerisi sunmaktadır. Kurulduğu günden beri İzmir ve Çeşme’de proje bazlı sergiler düzenleyen Art-Z Gallery, aynı zamanda Alaçatı’daki galeri mekânında pop-up alanıyla ulaşılabilir sanatı izleyicisiyle buluşturmaktadır.

“Medium Mix : for the collectors” seçkisinde yer alan eserler aracılığıyla günümüz sanatından bir kesit sunulmaktadır. Fotoğraf, enstalasyon, artırılmış gerçeklik (AR), heykel, resim, desen, gravür ve fineart baskılarla zenginleştirilmiş sergi, koleksiyonculuğa ilk adım atamak isteyen ya da var olan koleksiyonunu zenginleştirmek isteyen sanatsevere bir motivasyon alanı açmaktadır.

Eserlerin figüratif ve hikâye anlatıcısı kompozisyonları, izleyicisinin parçaları birleştirerek düş kurmasına alan açarak özgürleştirir. Üretim yöntemlerinde sanatçıların kullandıkları farklı disiplinler, sergiye adını vererek yöntemlerin araç ve vasıta olarak güncel sanat dinamiklerindeki kullanım alanını izleyicisine göstermeyi amaçlar. Tabuları yıkan zengin bir koleksiyon önerisine sahiptir.

Sergide yer alan sanatçılar

Ahmet Ağıllı, Ahmet Rüstem Ekici, Alara Özdemir, Ataman Oğuz, Aykut Öz, Aytaç Beyazgül, Baysan Yüksel, Burak Özkan, Damla Sandal, Deniz Doğruyol, Doruk Paksoy, Ece Gauer, Ezgi Özkılıç, Funda Alkan, Gabriel Vorbon, Gamze Kuyumcu, Hakan Sorar, İsmail Sertaç Yılmaz, Merve Dündar, Neşe Çoğal, Özge Kahraman, Pemra Aksoy, Pınar Kuseyri, Saliha Yılmaz, Samet Öztürk, Sefa Çakır, Vuslat Çamkerten, Yasemin Keltek.

Sergi 20 Temmuz 2023 tarihine kadar Art-Z Gallery, Alaçatı’da görülebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar