şebu’nun İlk Teklisi Dünyadayız Hala Adıyla Yayında

şebu’nun İlk Teklisi Dünyadayız Hala Adıyla Yayında
Şebu (Şebnem Aslan) & Alidu (Ali Burak Şahin)

Alternatif sahnenin yeni isimlerinden Şebu’nun, Alidu iş birliğiyle hazırladığı ilk teklisi Dünyadayız Hala yayında!

Şebu’nun ilk teklisi “Dünyadayız Hala” var oluşa dair sorularını, kaygılarını ve tüm bunları isteksizce kabullenişini anlatıyor. Sanatçının deyimiyle “27 yaş depresyonunu intiharsız atlatmasını sağlayan bir iç dökme halinin ilk parçası” olan şarkı prodüksiyonunu Ali Burak Şahin’in (Alidu) yaptığı, temelde reggae öğeleri ile şekillenmiş bir hafif tempoda salınma şarkısı olarak günümüze oldukça yakışan bir parça olarak dikkatleri çekiyor.

Şebu’nun Alidu iş birliği ve BBI Music Co. etiketiyle yayınladığı ilk teklisi “Dünyadayız Hala” şimdi tüm dijital platformlarda yayında!

“Dünyadayız Hala”yı dijital platformlardan dinlemek için buraya tıklayınız.

Dünyadayız Hala
Söz:
Şebnem Aslan
Müzik: Şebnem Aslan, Candeğer Dülgeroğlu
Aranje-Prodüksiyon: Ali Burak Şahin (Alidu)
Lead gitar: Samet Beşikçi
Bas gitar: Yıldıran Demir
Klavye: Candeğer Dülgeroğlu
Mix: Ali Burak Şahin (Alidu), Yaşar Görkem Arslan
Mastering: Onur Tulum
Label: BBI Music Co.

Dünyadayız Hala Lyric Video

Şebu Hakkında

1991 Bursa doğumlu olan Şebu, 15 yaşında yan flüt ile başladığı müzik hayatına sonrasında gitarın da eklenmesiyle beraber ilk şarkılarını yazmaya başladı. İzmir’de iç mimarlık okuduğu üniversite yıllarında kendi şarkılarını da çaldığı çeşitli pop ve caz grupları ile bir çok yerde sahne aldı. Bu yıllarda caz müziğe ilgi duyan Şebu, Yavuz Darıdere’den genel teori ve ensemle dersleri aldı. Aynı dönemde 22. Avrupa Caz Müzik Festivalinde Yavuz Darıdere ile sahne aldı ve 11. Nardis Genç Jazz Vokal yarışmasında finalist olarak yer aldı. İç mimar olarak sürdürdüğü meslek hayatını 2019 da noktalayıp İTÜ Müzikoloji bölümüne girmesiyle İstanbul’a yerleşen sanatçı, burada müzik çalışmalarına odaklandı. 2020’de Covid karantinasında “Beklemek” şarkısını yazdı ve ilk stop motion klibini bu şarkı için üretti. Animasyonun yakaladığı başarı ile gelen talepler üzerine, halen meslek hayatını bu alanda sürdüren sanatçı müzik ve animasyon kariyerini bir arada yürütüyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.