Almodóvar’ın Son Filmi “Paralel Anneler” İKSV Galaları’nda

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen İKSV Galaları’nda Pedro Almodóvar’ın yönettiği Paralel Anneler, vizyona girmeden önce 22 Şubat Salı 21.30’da City’s Nişantaşı-Cinewam’da gösterilecek.

2019 yılında Acı ve Zafer ile Cannes’da ödüllendirilen, İnsan Sesi ile kısa metrajda da yetkinliğini gösteren Almodóvar‘ın son filmi ilk gösterimini 2021 Venedik Film Festivali’nin açılışında yaptı. Yönetmenin “anneliğin Don Kişot’u” dediği Paralel Anneler, doğum için hastaneye giden iki hamile kadını izliyor: Orta yaşlı, pişmanlık duymayan Janis ile korkularını aşamayan, pişmanlık dolu gencecik Ana. Hastanede tanışan iki kadın doğumu beklerken koridorda birbirleriyle çok şey paylaşır. Bu zaman diliminde paylaştıkları birkaç kelime, şans eseri gelişen ve karmaşıklaşan hayatlarını kesin bir şekilde değiştirecek, ikisi arasında çok yakın bir bağ oluşturacaktır.

Başroldeki Penélope Cruz’a muhteşem performansıyla prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getiren Paralel Anneler, Almodóvar‘a özgü sürprizler, acı veren seçimler, tutku dolu karakterleriyle unutulmayacak bir melodram. Paralel Anneler rogerbert.com’dan The Hollywood Reporter dergisine birçok listede 2021 yılının en iyi filmleri arasında gösteriliyor. Film, İspanya Sinema Akademisi’nin verdiği Goya Ödülleri’nde yedi dalda aday gösterildi.

Biletler

Paralel Anneler biletleri, 15 Şubat Salı 10.30’da başlayacak Lale Kart üyeleri için indirimli ön satışların ardından, 17 Şubat Perşembe 10.30’da genel satışa açılacak. Biletler passo.com.tr/tr üzerinden, Passo perakende satış noktalarından ve İKSV gişesinden alınabilir.
Tam: 45TL
Öğrenci: 10TL Eczacıbaşı Genç Bilet

Lale Kartlılar için ön satış tarihleri:

15 Şubat Salı 10.30 Siyah & Beyaz Lale Üyeleri
16 Şubat Çarşamba 10.30 Kırmızı Lale Üyeleri

Siyah ve Beyaz Lale Kart üyeleri biletlerini kendilerine ait ön satış dönemlerinde, yer seçme opsiyonuyla passo.com.tr/tr üzerinden %25; Kırmızı Lale Kart üyeleri ise fiziki etkinliklerde %15 oranlarında indirimle satın alabilirler. Siyah Lale Kart üyeleri aynı zamanda biletlerini kendilerine gönderilen rezervasyon formu aracılığıyla satın alabilirler.

Etkinliklere katılacak izleyiciler için önemli bilgilendirme

T.C. İçişleri Bakanlığının 15 Ocak 2022 tarihinde yayınladığı genelge uyarınca;

Koronavirüs (Covid-19) salgınının son dönem seyri ve toplum sağlığına olan etkisi ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı’nın 14.01.2022 tarihli ve 149-82 sayılı yazısı doğrultusundaki İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün “PCR test zorunluluğu” konulu 15.01.2022 tarihli ve 22954 sayılı genelgesi çerçevesinde; 1. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun; 21.08.2021 tarihli ve 2021-37 sayılı kararı ile 01.09.2021 tarihli ve 2021-38 sayılı kararının tüm hükümlerinin uygulamadan kaldırılmasına, oy birliğiyle karar verilmiştir.
Aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden, konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce, PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığının değerlendirildiği bildirilmiştir.

Bu çerçevede bilet satın almış olduğunuz etkinliğe girişte HES kodu üzerinden kişilerin riskli/risksiz sorgulaması yapılacaktır.

Riskli sonucu ibraz eden izleyiciler etkinlik alanına kabul edilmeyecektir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar